Arhiiv

Uudised
 

Vabadussõjas võidelnute mälestuspäev (3 jaanuar 2013)

Foto: Tiina Gill

Kullamaal mälestati Vabadussõjas võidelnuid


Neljapäeval, 03.01.2013 kell 10.30 tähistati  Kullamaa vabadussamba juures vaikuseminutiga Vabadussõja relvarahu aastapäeva ning mälestati selles sõjas Eesti vabaduse eest langenuid.

 

Tseremoonial viibisid Risti malevkonna pealik Aksel Heidemann ja Naiskodukaitse Risti jaoskonna esinaine Kati Ojaver-Heidemann, Kullamaa Vallavolikogu esimees Einar Pärnpuu ja vallavanem Jüri Ott ning kohalikud elanikud. Vabadussambale asetati vabadussõjas võidelnute mälestuseks lillekorv ja meenutati 93. aastat tagasi aset leidnud sündmuste tähtsust.

 

31. detsembril 1919 jõuti Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahelistel läbirääkimistel vaherahu sõlmimiseni, mis nägi ette sõjategevuse lõpetamist Eesti ja Nõukogude Vene rindel 3. jaanuaril 1920 kell 10.30. Kuu aega hiljem kirjutati Tartus alla rahulepingule ja Vabadussõda oli lõppenud Eesti võiduga. Vabadussõjas võideldes langes ligi 5000 inimest.
Kullamaa kihelkonnast langes Vabadussõjas  teadaolevalt 34 meest.


1920. aastatel sai alguse traditsioon pidada iga aasta 3. jaanuaril relvarahu kehtimahakkamise hetkel vaikuseminutit, austamaks Vabadussõjas võidelnud eestlasi ja välismaalasi.

 

 

 

Edastas

 

 

 

Kersti Lipu

vallasekretärTagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles