Arhiiv

Uudised
 

Verekeskus kutsub doonoripäevale (5 detsember 2013)

Verekeskus kutsub aasta viimasele doonoripäevale

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 11. detsembril Haapsalu kutsehariduskeskusesse (Ehitajate tee 3, Uuemõisa) kell 11-15.

„Aasta viimane doonoripäev on hea võimalus enne jõuluaega aidata neid, kes seda kõige enam vajavad,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Vajame pikaks pühadeperioodiks kõiki veregruppe, kuna sel ajal on piisava verevaru tagamine tavapärasest keerulisem,“ lisas Lomp.

Viimati käis PERH verekeskus Haapsalu kutsehariduskeskuses mullu 12. detsembril, mil doonoripäeva külastas 64 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 53 doonoril ning esmaseid vereloovutajaid oli 15.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ja Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

 

 

Heade soovidega

 

Kaidi Kasenõmm

Kommunikatsioonispetsialist

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Verekeskus

Tel: 6173 022, 5806 4822

kaidi.kasenomm@regionaalhaigla.ee
Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles