Arhiiv

Uudised
 

Päästeamet: Jääkate on nõrk (13 jaanuar 2014)

Päästeameti pressiteade

Selle talve esimesed külmad toovad veekogudele nõrga jääkatte 

Päästeamet hoiatab, et paari külma päevaga veekogudele tekkinud jääkirme ei kanna ja sellele ei tohi mingil juhul minna. Läbi jää vajudes peab inimene arvestama, et jääaluse vee temperatuur on 4 kraadi. Nii külmas vees peab täiskasvanud inimene vastu maksimaalselt 10 minutit, laps kaotab sellise temperatuuriga vees teadvuse veelgi varem. Paksem ja turvalisem jää tekib alles pärast mitmenädalast külma ilma. Jääkattele võib minna alles siis, kui selle paksus on vähemalt 10 sentimeetrit.

Kõige ohtlikumaks võib nõrk jää kujuneda just uudishimulikele lastele. Lapsevanemad peavad oma õige käitumisega olema lastele eeskujuks ja seletama, et nõrgale jääle minek on eluohtlik. Igal aastal on juhtunud traagilisi õnnetusi just lastega, kes on vanemate teadmata läinud jääle mängima ning sellest läbi vajunud. Samuti ei tohi eluga riskida kalamehed, kes tihtipeale lähevad jääle kalastama enne kui jääkate on turvalise paksusega. Jääle kalastama minnes tuleb alati kaasa võtta jäänaasklid, päästenöör ning vajadusel endast märku andmiseks näiteks vile. Kindlasti ei tohi jääle minna üksinda.

Päästeamet palub inimestel olla tähelepanelik. Inimesi nõrgal jääl nähes peaks paluma neil sealt viivitamatult lahkuda. Nõrgale jääle sellest läbi vajunud inimest päästma minnes võib tõsisesse ohtu seada ka enda elu. Nähes jääl juhtunud õnnetust peab helistama viivitamatult hädaabinumbril 112.

 

Teate edastas

Annika Koppel

Päästeamet

Põhja keskuse kommunikatsioonijuht

+372 5335 9153
Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles