Arhiiv

Uudised
 

Pressiteade (15 september 2014)

TerviseArengu Instituut
Pressiteade
15. september 2014

Teavituskutsub mehi enam puu- ja köögivilju sööma

TerviseArengu Instituut alustab teavitust „Mees peab olema viljakas", et meestelemeelde tuletada soovitust süüa vähemalt 5 peotäit puu- ja köögivilju päevas.Teadlikud sellest, kui palju tuleks päevas puu- ja köögivilju süüa, on vaid 9%meestest.

Mehed peavad vajalikku kogustoluliselt väiksemaks. Kõige enam neist ehk 44% arvab, et vajalik kogus on 1-2peotäit puu- ja köögivilju päevas, selgus Turu-uuringute ASi uuringust. Naisteteadlikkus on meeste omast parem, neist teadis iga viies (20%) soovituslikkupäevast kogust. Naised jälgivad ka rohkem, et nad sööksid puu- ja köögivilju – sedateeb 52% naisi ning vaid 33% mehi.

TerviseArengu Instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi sõnul on teavituse eesmärk tõstameeste teadlikkust, kui palju nad tegelikud peaksid puu- ja köögivilju söömaning neid sellele teele ka suunata. „Meestega tehtud intervjuud näitasid, etpaljud neist on puu- ja köögiviljade söömise suhtes positiivselt meelestatud.Kui need on saadaval ja serveeritud, siis süüakse neid heameelega. Küll aga eiolda valmis selleks tegema suuri pingutusi, näiteks poodi selle pärast eraldiei minda,“ tõdes ekspert.

Pitsi lisas,et uurides põhjuseid, mis enim mõjutavad puu- ja köögiviljade söömist, onleitud, et olulised on teiste toetus ning teadmised puu- ja köögiviljadevajalikkusest. „Loodame, et meie sõnum, et vähemalt viis peotäit puu- jaköögivilju on kogus, mis aitab ennetada haigusi, tugevdada immuunsussüsteemining hoida normaalset kehakaalu ja vererõhku, jõuab meesteni ning mõjutabpositiivselt nende toitumisharjumusi.“ 

Puu- jaköögiviljade kättesaadavuse suurendamiseks on teavitusega „Mees peab olemaviljakas" liitunud erinevad toitlustusasutused üle Eesti, kes teevad selperioodil eripakkumisi rohkelt puu- ja köögivilju sisaldavatele toitudele.Teavituses osalevad ka toidukaupluseketid.  Samuti korraldatakse peakõigis maakondades mitmeid ettevõtmisi, näiteks toidutegemise õpitube jaretseptivõistlusi. Retseptide ja näpunäidetega aitab veebileht toitumine.ee.

Kampaaniattoetab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Tervislikke valikuidtoetavad meetmed 2013–2014".

Lisainfo:Lisainfo: Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik, 6593906, 5302 2737, maris.jakobson@tai.ee

 Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles