Arhiiv

Uudised
 

MTÜ Eesti Rehviliidu pressiteade (23 november 2015)

Pressiteade
MTÜ Eesti Rehviliit
22.11.2015
 
Rehviliit: õige aeg panna alla talverehvid

Eesti Rehviliit paneb autojuhtidele südamele, et kuigi talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist, on teedel juba libedust.

Eesti Rehviliidu tegevjuhi Kaur Kuurme sõnul tuleb praegu liigeldes olla tavapärasest tähelepanelikum. “Osadel autodel on rehvid juba vahetatud, ent teised sõidavad viimase hetkeni suverehvidega. Seega tuleb alati arvestada, et teie ees või taga liikleval autol võib kuluda pidurdamiseks märksa pikem maa. Sõiduohutuse tagamiseks on libedaga oluline hoida suuremat pikivahet ning sooritada manöövreid aeglasematel kiirustel,” rääkis Kuurme.

Talverehvide puhul on oluline veenduda, et rehvid on heas korras. “Sõltumata rehvi väljanägemisest ei tohiks ühte rehvi kasutada kauem kui viie aasta vältel, sest näiteks naastrehvi kummisegu muutub ajas jäigemaks ning seeläbi kaob ära rehvi pidamine. Mustri sügavus peab talverehvidel olema minimaalselt 3 mm, ent mõistlik on mõelda uute rehvide soetamisele juba enne kui rehv on sedavõrd kulunud,” sõnas Kuurme. Sama ohtlik kui tühjaks vajunud rehv on Kuurme sõnul ka ülerõhuga rehv, mistõttu tasub aeg-ajalt kontrollida ka rehvirõhku.

Kasutatud rehve saab vastavalt seadusele tasuta anda nii Eesti Rehviliidu kogumispunktides üle Eesti. Samuti võtavad uute rehvide soetamisel vanad rehvid tasuta vastu need rehvitöökojad, kes on ühinenud rehviliidu tootjavastutussüsteemiga. Infot rehvide utiliseerimise kohta peab oskama jagada iga rehvivahetustöökoda või rehvide edasimüüja.

Uute rehvide soetamisel soovitab Kuurme jälgida selle märgistust, mis annab infot nii rehvi pidamise, mürataseme kui ka kütusekulu kohta. Talvisel hooajal on esmatähtis veenduda, et rehvi pidamine lumel, jääl ja märjal asfaldil oleks võimalikult hea.

MTÜ Eesti Rehviliit on suuremate Eestis tegutsevate rehvide maaletoojate, edasimüüjate ja protekteerijate poolt loodud tootjavastutusorganisatsioon, kelle põhitegevuseks on vanarehvide kogumise ja taaskasutamise korraldamine. Igal aastal võtab MTÜ Eesti Rehviliit vastu ca 7000-8000 tonni vanu rehve ning suunab need oma koostööpartnerite juurde taaskasutusse.
 
Kaur Kuurme 
Tegevjuht 
MTÜ Eesti Rehviliit 
+372 56 236 697 Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles