Arhiiv

Uudised
 

Jaaniõhtu Üdrumal (20 juuni 2016)

Eesti Folkloorinõukogu peab juunikuus Rahvusvahelist Pärimuspidu Baltica 2016.
Suur rõõm, et Läänemaal toimub lausa neli Eestimaa jaaniõhtute hulka kuuluvat pärimuslikku jaaniõhtut.
Oleme väga tänulikud, et üks jaaniõhtu toimub ka Kullamaa vallas Üdruma külas. Au ja kiitus eestvedajatele!
http://baltica.ee/Udrumale_uhtekokku_1610

Pressiteade
Pärimuspidu Baltica kogub kokku pärimuslikud jaaniõhtud üle Eesti
 
Balti riikide ühise festivalitraditsiooni Baltica korraldamise kord on jõudnud üle kolme aasta taas Eestisse. 29. rahvusvaheline folkloorifestival, mis sai alguse 1987. aastal Leedust, toimub Eestis juba kümnendat korda ja on seekord muutnud nime eestipärasemaks – Pärimuspidu Baltica. 2016. aastal on oluline just peo pidamise kunsti ja rahvakalendri pühade väärtustamise eesmärk, pärimusmuusika pidu peetakse suurel suveaja pühal – jaaniajal.
 
Eesti Folkloorinõukogu on sel korral pööranud oma pilgu rohkem maale ja looduse rüppe, kogukondade ja ühistegevuste kesksemaks. Varem toimunud linna- ja maapäevade asemel leiavad aset suured peopäevad Moostes ja Vanamõisas ning väiksemad kohalikud peod külaplatsidel. Baltica liikumise juurde soovisime leida uusi osalisi, tugevalt kogukonda ja pärimust hoidvaid tegijaid ja kohti, kes tahavad kaasa lüüa, andes oma panuse Baltica toimumisele Eestis. Tänu aktiivsetele külavanematele, kultuuritöötajatele ja folkloorirühmadele jõuab Baltica pärimuspidu toredatesse taludesse, küladesse, õuedele, mägedele ja parkidesse. Kõik Eesti maakonnad on esindatud ja kokku on Balticaga liitunud 36 eriilmelist jaanipidu.

Rohkem infot kirjale lisatud failis.
Pärimuspidu Baltica kodulehel www.baltica.ee
Eestimaa jaaniõhtute kaardil https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=15I89QBOZ0S9F-r4F0lnzqqeYgRg
Pärimuspeo Baltica 2016 põhimõtetega liitunud paikkondlike jaanitulede kaart. http://baltica.ee/Parimuslikud_jaaniohtud_1595 #baltica #eestimaa #jaaniõhtud #2016 #jaanipäev #jaanipidu #jaaniõhtu #pärimus #jaanituli #pärimuslikud #jaanituled #kaart #pärimuspidu #folklore #festivalTagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles