Arhiiv

Uudised
 

50. jüriööjooks Kullamaal (24 aprill 2017)

Reede õhtul toimus suurejooneline juubelijooks.
1968. aastal toimus toonase Kullamaa kooli kehalise kasvatuse õpetaja Vello Sirelpuu eestvõttel esimene jooks, mis kulges Koluvere lossi lähistelt mööda maanteed Kullamaa Rohumäele. Võistkonnas oli 10 jooksjat ja joosti tõrvikutega.
Aegade jooksul on rada ja võistlejate arv võistkonnas vähenenud. Nüüd on võistkonnas 3 nais- ja 3 meesjooksjat. Raja pikkus ka 2,2 km .

Seekord oli kultuurimajas temaatiline kontsert, seejärel päevakohane viktoriin ning sponsorite ja abiliste tänamine.
Viktoriinis tuli võitjaks Maavalla võistkond, järgnesid Ritsu talu ja Üdruma küla võistkond.
Edasi liikusime tõrvikutega rongkäigus torupilli saatel mälestussamba juurde, kus maavanem tervitas osalejaid, siis suundus rongkäik Kullamaa Rohumäele. Seal asus nii teatejooksu algus kui ka lõpp.
Võistkondi oli 12, neist 8 kooliklasside võistkonda ja 4 täiskasvanute võistkonda. Seekord jooksid kiiremini suuremad: võitis XII klass, järgnes Ritsu talu (Jõevee) ja Kärneri-Jõe (firma).
Teatevahetuspunktides ja finišis olid süüdatud Jüriöö lõkked, teatepulkadeks olid valguspulgad.
Lõpetamine toimus koolimajas, enne autasustamist oli ilutulestik.
Medaleid, karikaid, auhindu jagus kolmele parimale. Rändkarikas läks XII klassile ja nüüd on neil kohustus aasta pärast Kullamaal kohal olla.
Peale autasustamist pakuti kringlit ja kuuma teed.
Selle suursündmuse läbiviimiseks tegin 4 projekti: Kultuurkapitalile, Kullamaa Vallavalitsusele, Rahvakultuurikeskusele ja Läänemaa Terviseprojektile, lisaks toetasid auhindadega Maanteeamet, Läänemaa Europe Direct, Lihula TÜ ja mitmed eraisikud. Abilistele ja toetajatele tänutäheks väikesed meened ja tänukirjad.
Ettevõtmine läks korda ja laste säravad silmad annavad lootust, et see traditsioon Kullamaal niipea ei katke, saab ju see sündmus kantud Eesti Vaimse pärandi nimistusse.
Mai Jõevee
Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles