Arhiiv

Uudised
 

Ülikiire internetiühendus (30 juuni 2017)

Ülikiire internetiühendus jõuab varsti ka metsatallu


Raplamaa ja Läänemaa omavalitsused algatasid ühiselt projekti Digikond, et kõik elanikud ja ettevõtted saaksid endale koju ja kontorisse kaasaegse lairibaühenduse.

Projekti esimeses faasis selgitatakse välja majad, kuhu soovitakse kaasaegset ühendust saada. Seejärel ehitatakse juba kõikidele soovijatele majja valguskaabel, mis võimaldab kiiret ja kvaliteetset internetiühendust, televisiooni- ja telefoniteenuseid ning mitmeid teisi kaasaegseid teenuseid.

Ühine ettevõtmine algatati, kuna suuremale osale maakonna elanikest ja ettevõtetest ei ole täna kaasaegne internetiühendus kättesaadav. Sideettevõtjad kas ei võimalda liitumist või küsivad selle eest tuhandeid eurosid. Omavalitsuste juhid on ühisel seisukohal, et kaasaegne valguskaablil põhinev lairibaühendus peab olema kõigile taskukohase hinnaga kättesaadav. Riik on lairiba baasvõrgu rajamist aastaid toetanud ning nüüd hakkab toetama ka majade võrku ühendamist ehk nii nimetatud „viimase miili' ühenduse rajamist.

Digikonna projektijuhi Olav Harjo sõnul saab rajatava Digikonna lairibaühenduse pikaajalist mõju kohaliku elu arengule mõõta kõigis valdkondades: paraneb inimeste elukeskkonna kvaliteet, suureneb ettevõtete konkurentsivõime ning pidurdub ääremaastumine, suureneb kogukonna sidusus ja heaolu, kasvab kodukoha turvalisus, tekivad uued meelelahutuse võimalused ja palju muud.

Kuna Digikonna valguskaablit ei ehitata kõikide küladeni või majadeni, vaid ainult sinna, kuhu seda soovitakse, tuleb kõigil soovijatel registreerida oma soov kodulehel www.digikond.ee.
Sooviavalduse esitamine on tasuta ning sellega ei kaasne veel kohustust võrguga liituda.

Digikonna projektiga on liitunud Rapla maakonnast Juuru vald, Järvakandi vald, Kaiu vald, Kehtna vald, Kohila vald, Käru vald, Märjamaa vald, Raikküla vald, Rapla vald, Vigala vald, Lääne maakonnast Haapsalu linn, Kullamaa vald, Martna vald, Noarootsi vald, Nõva vald, Ridala vald, Lääne Nigula vald ning Järva maakonnas Türi vald ja Väätsa vald.

Digikonna projekti juhivad ühiselt Raplamaa Omavalitsuste Liit ja Läänemaa Omavalitsuste Liit ning projektijuhtimist korraldab Topest OÜ.Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles