Arhiiv

Uudised
 

Digikonna sooviavalduse esitamise tähtaeg on 31.10 (20 september 2017)

Digikonnale sooviavalduse esitamise tähtaeg on 31.oktoober

Olav Harjo Digikonnaprojektijuht

 

Kõik, kellel majja veel kaasaegset valguskaablit ei tule, peavad kiiresti tegutsema – sooviavalduste esitamise tähtaeg on juba 31.oktoober!

 

Valguskaablipõhine internetiühendus on Eestis maal elavate inimeste jaoks siiani olnud vaid unistus. Kui suurte linnade kortermajades jõuavad internet ja televisioon valguskaabli kaudu majja juba mõnda aega, siis eramajaomanikele ja maainimestele ei ole siiani sellist võimalust pakutud. Kui keegi on endale maale valguskaabliühendust soovinud, on sideettevõtjad küsinud selle eest tuhandeid eurosid.

 

Suvel algatasid kolme maakonna – Järvamaa, Läänemaa ja Raplamaa – omavalitsused koostööprojekti Digikond. Ettevõtmise eesmärk on ühendada piirkonna kodud ja ettevõtted valguskaabliga, et kõik nii tänased kui tuleviku internetiteenused oleksid inimestele alati kättesaadavad. Kui seni on sideettevõtjad küsinud valguskaabli liitumise eest tuhandeid eurosid, siis Digikonnas jääb liitumistasu alla 300 euro maja kohta. Digikonna kaudu saab liitumine olema soodne, kuna riik toetab osaliselt võrgu rajamist ja kohalikud omavalitsused tegelevad ehituseks vajaliku finantseeringu korraldamisega ning hiljem võrgu haldamisega.

 

Suve jooksul on tehtud teavitustööd ja selgitatud, miks on maja ühendamine just valguskaabliga väga oluline. Paljud on lugenud Digikonna kohta ajalehest või internetist, kuulnud raadiost või näinud televiisorist ning tutvunud postkasti pandud Digikonda tutvustava brošüüriga.Usume, et vajalik info on jõudnud nendeni, kellel majas ei ole veel kaasaegset internetiühendust. Kui tead oma kodukohas inimesi, kelle majapidamises oleks valguskaabliühendust vaja, siis soovita talle Digikonnaga liitumist.

 

Info jõudmine kõigi huvilisteni on väga oluline, kuna Digikonna valguskaablivõrku ei ehitata kõikide  majadeni, vaid ainult nendeni, kuhu seda soovitakse. Nüüd on oma soovi avaldamiseks järele jäänud loetud päevad. 31.oktoobrini on veel võimalik oma soovist teada anda Digikonna veebilehel www.digikond.ee.

 

Digikonnaga liitumisekson praeguseks soovi avaldanud üle 5 000 majapidamise

 

Septembri lõpu seisuga on Digikonnaga liitumiseks laekunud üle 5 000 sooviavalduse. Mitmetes valdades on sooviavalduste esitamine olnud väga aktiivne ja üle poole sidekaablita maja omanikest on juba soovi avaldanud. Nendes valdades, kus infoliikumine ei ole olnud nii tõhus, on laekunud sooviavalduste arv märksa väiksem. Paraku on näha, et mõnes vallas on teavitus töö veel tegemata ja oluline info Digikonna kohta ei ole inimesteni jõudnud. Paneme igale vallavalitsusele ja kogukonna juhile südamele, et info levitamiseks ja selgitustöö tegemiseks on praegu viimane aeg. Loodame, et oktoobrikuu jooksul saavad kõik elanikud info kätte ja sooviavaldused laekuvad meile õigeaegselt.See on väga oluline edasiste võrguplaneerimise ja ehitusega seotud etappide jaoks.

 

Peamised põhjused, miks liituda Digikonna võrguga

 

Neile, kes veel kaaluvad sooviavalduse esitamist, tasub siinkohal kindlasti meelde tuletada peamised põhjused Digikonna valguskaablivõrguga liitumiseks:

 

1.      Vabadus valida teenusepakkuja

Digikonna valguskaablivõrk kuulub omavalitsustele ja kõik teenusepakkujad (Telia, Starman, Tele2 jt) saavad seda võrdselt kasutada. Tänu sellele saab iga tarbija valida endale sobiva teenusepakkuja. See tähendab suuremat teenuste valikut ja paremaid hindu.

2.      Piiramatu läbilaskevõime

Digikonna ühendus põhineb valguskaablil. Valguskaabli läbilaskevõime on praktiliselt piiramatu. Tänu selle saab läbi Digikonna ühenduse kasutada kõige kiiremaid internetipakette, mida teenusepakkujad on võimelised pakkuma nii täna kui tulevikus.

3.      Garanteeritud kvaliteet

Digikonna võrgus saab iga tarbija endale personaalse ühenduse.See tähendab, et Digikonna ühenduse kasutaja ei sõltu teistest sama aegselt ühenduse kasutajatest, vaid saab alati selle kiirusega ühenduse, mida talle lubati. Digikonna ühendus on ka sünkroonne, mis tähendab, et info saab liikuda mõlemas suunas sama kiirusega. Muidugi on Digikonna ühendus alati stabiilne ja võimaldab ka kõige nõudlikumade teenuste kasutamist.

4.      Tulevikukindel

Digikonna valguskaabliühendus suudab ka aastakümnete pärast toime tulla suuremahuliste teenuste edastamisega. Digikonna ühendus ei vanane moraalselt ning selle läbilaskevõimest ja kvaliteedist piisab kõikide teenuste jaoks ka aastakümnete pärast. Seepärast on Digikonna valguskaabliühendus kindel investeering, mis tõstab iga kinnisvara väärtust.

5.      Soodsaim võimalus

Digikonna võrguga liitumine on kõigile kohe alguses liitunutele soodne, kuna võrgu rajamist toetab esimesel kahel aastal riik.Samuti teeb võrgu rajamise soodsamaks see, et korraga ehitatakse ühendused paljudele soovijatele. Hilisemad liitujad hakkavad liitumistasu maksma vastavalt tegelikele kuludele.

Tänu Digikonna ühendusele saab tarbija valida paljude teenusepakkujate valikust endale sobivaima terviklahenduse (internet,televisioon, telefon, jms) ühe paketiga. See on soodsam, kui praegu neid erinevatelt teenusepakkujatelt eraldi ostes.

 

Lisainfo saamiseks ja sooviavalduse esitamiseks külastage Digikonna veebilehte www.digikond.ee. Digikonna värsked uudised leiate veebilehelt ja Facebookist.

 
Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles