Arhiiv

Uudised
 

17.detsembril Kullamaa Kultuurimajas (16 detsember 2009)

Selle aasta jõulukuul on toimumas üle-eestiline kontsertsari JÕULUD ON TEEL… , kus Alen Veziko (Arktika), Andre Hein (Sobe), Ingmar Päid ja Kristjan Matson (Arktika) esitavad paremiku oma repertuaarist ja lemmikuid jõululaulude seast. Kontsertide avaakord kõlab juba 1. detsembril Tallinnas Estonia Talveaias. 12ne talvise ja aastalõpu meeleolust inspireeritud kontserdi toimumispaigaks on valitud Eesti mõisad ja villad ning kohad mille interjööri akustiline jõulukontsert hästi sobitub.
Seekordse kava teeb eriliseks laulude valik. Rõhutatult kõlab kontserdil vokaalmuusika ja neljahäälse laulu jõud muudab eriliseks sellised tuntud jõululood nagu Talveöö, Jõulutaat on meie poole teel, Taas sajab valget lund, Have yourself a merry little christmas jt. Oma  kontsertdebüüdi lauljana teeb Ingmar Päid (Golden Road), kelle esituses saab kuulata omaloomingulist pala Südamest ja juba tuntud laulu Sülita vaid alla tuult. Neljandaks liikmeks projektis on löökpillimängija , percussion`ist  Kristjan Matson (Arktika). Lisaks jõululauludele on kavasse valitud lood, mis oma meeleolult või laadilt kontserdisse hästi sobivad. Andre Heina esituses tulevad ettekandele ansambli Sobe repertuaarist laulud  Igatsus, Süütu naer ja Haara käest, millede autoriks Andre ise ka on. Alen Veziko pakub omaltpoolt kontsertidel juba kõlanud laule Vala veini, Vastu müüri ja oma debüütalbumilt laulu Ainult tänaseks ööks. Kontserdi lõpetab eesti keelse vokaalmuusika üks pärleid Aeg meil minna üheskoos.
Kontsertsari  Jõulud on teel… annab võimaluse veeta üks õdus õhtu küünlasäras ja jõulumeeleolus. 
1.detsember - Estonia Talveaed
3.detsember - Maidla Mõis
8.detsember - Vihula Mõis
9.detsember - Oru Keskus
10.detsember - Jäneda Mõis
13.detsember - Saku Mõis
16.detsember - Ammende Villa
17.detsember - Kullamaa Kultuurimaja
20.detsember - Viinistu Kunstimuuseum
21.detsember - Tartu Sadamateateri kohvik
25.detsember - Tõrva Kirik Kammersaal
26.detsember - Arensburg Lounge Restoran Muusa (Saaremaa)
Kontsertide algus kell 19, pühapäeviti kl 17
Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas.
 
ALEN VEZIKO – on viimastel aastatel osalenud paljudes kontsertprojektides ja kaasa teinud mitmes kontsertsarjas. 2009 aasta veebruaris andis Alen oma esimese soolokontserdi väljaspool Eestit. Märtsis ilmus Alen Veziko originaalloomingust koosnev debüütalbum Klaasist maja. Maikuus andis koos saateansambliga edukalt kuus Emadepäeva kontserti ja suvel osales Lenna Kuurmaaga tuuril Muinasjutt Sinilinnust. 14. augustil esinesid Alen Veziko ja Arktika Leedus rahvusvahelisel muusikafestivalil Visagino Country.  9. oktoobril toimus Alen Veziko ja Arktika uue singli Hakka juba astuma esitluskontsert.
 
ANDRE HEIN - Pärit Haapsalust, lõpetanud Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi, hetkel õpib Heino Elleri muusikakoolis viimasel kursusel. Muusikas tõsisemalt olnud umbes 5 aastat, alates sellest kui astus bändi Whitecollar Blue (praegu Andre Hein & Out of Office). Suurema tuntuse saavutas ansambli SOBE koosseisus, kellega on välja antud plaat Tabatud hetk. Hetkel õpetab Ülenurme Muusikakoolis kitarri.
 
INGMAR PÄID - Sündinud Tallinnas, lõpetanud Rakvere Gümnaasiumi ja õppinud G.Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis pop-jazz laulu (koos Liisi Koiksoni, Uku Suviste, Egert Sundja jpt). Lõpetanud Rakvere Muusikakooli akordioni erialal, alustas teed tegevmuusikuna aastal 2000. Solisti ja klahvpillimängijana tegutseb aastast 2002 tantsumuusikaansamblis Plingers, 2008ndal aastal loodud country-rock'i viljelevas ansamblis Golden Road on samuti solist ning mängib basskitarri. Lisaks ansamblimängule esineb ka sooloartistina ning saadab end nii klaveril kui akustilisel kitarril. 2009.a suvel toimunud Alen Veziko ja Lenna Kuurmaa ühisel kontserttuuril Muinasjutt Sinilinnust mängis basskitarri ja laulis taustvokaali.
 
KRISTJAN MATSON - sündinud Pärnumaal, lõpetanud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ja õppinud H.Elleri nim muusikakoolis metsasarve. Töötas aastaid Tartu Vanemuise sümfooniaorkestris metsasarve mängijana. 2000 aastast tegutseb trummarina tantsumuusikaansamblis Nukker Kukeke ja hiljem asutatud Golden Roadis, lööb kaasa percussionistina ARKTIKAs. Kristjan on projektijuht üritusproduktsioonifirmas Lambert Productions. Ka Kristjan osales tuuril Muinasjutt Sinilinnust.Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles