Arhiiv

Uudised
 

Kaardistame maa -konna ohukohti (21 juuli 2010)


Anna teada probleemsetest kohtadest!

Lääne maavalitsus kutsub kõiki Läänemaa elanikke üles märkama ja teada andma ohukohtadest.

Viljandimaa tervisetoa eeskujul algatas Läänemaa terviseprojektide juht Hele Leek-Ambur Lääne maakonnas ohukohtade kaardistamise on-line küsitluse. Ankeedi leiate Läänemaa portaalist
www.laanemaa.ee ja maavalitsuse kodulehelt www.lmv.ee. Otselink küsitluse juurde: http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dF9ESHJmbmVyUkVkWmQxRFFEVEFZNWc6MQ

Kogutud info põhjal teeb sügisel maakonna terviseprojektide juht kokkuvõtte, mis aitab kohalikul omavalitsusel analüüsida olemasolevat olukorda ohutuse ja tervise aspektist ning planeerida tegevusi elanike turvalisuse tagamiseks.

Ohukohaks võivad olla nii puudulikult hooldatud spordi- või mänguväljakud, turvamata ujumiskohad, valesti planeeritud haljastus, lahtised koerad, hooletu parkimine ja õueala märkide puudumine, lagunevad hooned, katkised teed, avatud kommunikatsioonisüsteemid kui ka näiteks tegevusetute noorte kogunemiskohad, alkoholi kuritarvitamine (kuritarvitamise paigad) jms.

Vigastuste ja mürgistuste tekkimise peamiseks põhjuseks on elanike riskiv, liiklusohtlik ja vägivaldne käitumine, alkoholi liigtarvitamine, ohutusnõuete eiramine ning vähene turvavahendite kasutamine, samuti elu- ja töökeskkonnast tulenevad ohud, näiteks ebasoodsad elamistingimused, halb mänguväljakute ja teede olukord, töötingimuste ja töövahendite ebaturvalisus.

Ohukohtade kaardistamine kestab kuni 1. novembrini 2010.

Tegevus on rahastatud Haigekassa poolt.

Lisainfo:
Hele Leek-Ambur
Tel 514 9143
E-post
hele.leek@gmail.com
Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles