Arhiiv

Uudised
 

Politseijaoskonna meelespea (euro) (22 detsember 2010)


Eurole üleminek olgu inimese jaoks turvaline

 
Eesti liitub euroalaga 1. jaanuaril 2011. Probleemideta ning sujuvaks üleminekuks on riik järk-järgult alustanud tegevustega varakult. Alates 1. detsembrist on kõigil võimalik vahetada kõikides sularahateenuseid osutavates pangakontorites kroone eurodeks Eesti Panga ametliku kursiga ja ilma teenustasuta. Pole saladus, et neil kelle raha ja säästud on hoiustatud pangakontol, toimub üleminek kroonilt eurole fikseeritud kursiga automaatselt ja see on kahtlemata kõige turvalisem.
 
Vaatamata sellele, et eurole ülemineku temaatikat on laialt käsitletud erinevates meediaväljaannetes, leibkondadele on saadetud euroga seonduvad infovoldikud ja turvamärgistuse näidised, tunneb politsei muret eakate inimeste pärast, keda kelmid ja kurjategijad eelisjärjekorras oma ohvriteks valivad. Tõenäoliselt võidakse pakkuda väga soodsa kursiga raha vahetamise võimalust, või kasutada muid skeeme, et pettuse teel raha enda valdusesse saada. Välistatud ei ole ka võltsitud eurod või rünnakud eakatele inimestele, et neilt vahetamisele toimetatavad kroonid või vahetatud eurod ära varastada.
Tahan rõhutada, et rahavahetusega ei ole põhjust kiirustada. Tuleb rahulikult läbi mõelda kõik võimalused, kuidas kroone turvaliselt pangakontoritesse toimetada. Aega selleks on piisavalt ja ei ole vaja mõtlematult tegutseda. Meeles peaks pidama ka seda, et suuri koguseid sularaha ei ole kindlasti soovitav korraga vahetusse viia. Seda enam, et kroone on võimalik teenustasuta eurodeks vahetada kuni 2011. aasta juunikuu lõpuni. Suuremad pangakontorid teevad seda 2011. aasta lõpuni ja Eesti Pank vahetab igavesti. Lisaks on 1. jaanuarist 2011 kuni 15. jaanuarini 2011 võimalik kroone eurodeks vahetada ka Eesti Posti kontorites. Kui siiski on vajadus suurema summa vahetamiseks aasta alguses, siis tuleks kindlasti lähedastelt abi paluda, mitte üksi toimetada.
 
Politsei teeb omalt poolt kõik selleks, et eurole ülemineku eel ja järgselt oleksid sularahaautomaadid ning nende vahetu lähedus täiendava tähelepanu all. Kindlasti ootame teavet inimestest, kes tulevad tänaval juurde või koju ukse taha ning pakuvad kroone eurodeks vahetada. Riik sellist tegevust ei ole ette näinud ja suure tõenäosusega on nad kelmid, kes püüavad inimesi petta. See on lubamatu tegevus ja seda märgates helistage kindlasti 110.
 
Turvalist rahavahetust ja jõuluaega soovides
Margus Kaldma
Haapsalu politseijaoskonna juht


Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles