Arhiiv

Uudised
 

Politse- ja Piiri- valveameti teade (4 märts 2011)

POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMET
Lääne Prefektuur
21.02.2011
 
Dokumentide kehtivusajad hakkavad lõppema
 
Lähenemas on koolivaheaeg ja kindlasti on palju vanemaid, kes soovivad oma lastega sellel ajal välismaale reisima minna. Selleks, et puhkuse planeerimine sujuks ja kedagi ei tabaks ebameeldiv üllatus vahetult enne reisile minekut, tuleks varakult vaadata üle oma isikut tõendavad dokumendid.
 
Eriti tähelepanelikult peavad kodanikud üle vaatama dokumendi kehtivusaja, sest lõppema hakkavad alates 2002. aastast kümne aastase või alates 2007. aastast viieaastase kehtivusega dokumendid. Kuna nendel aastatel on väljastatud isikutunnistusi kõige enam, soovime pika ooteaja vältimiseks teeninduses tähelepanu juhtida ka sellele, et uue dokumendi taotlemisega ei pea alati ootama kehtivusaja lõppemiseni. Uue dokumendi saamiseks võib taotlust esitada ka siis, kui dokumendi kehtivusaja lõpuni on veel aega. Kes soovib esitada taotluse uue dokumendi saamiseks Lääne Prefektuuri kodakondsus- ja migratsioonibüroo Haapsalu teeninduses, peaks kaasa võtma värskelt passi jaoks tehtud foto, isikut tõendava dokumendi, sularaha või panga deebetkaardi riigilõivu tasumiseks ja seadma sammud Jaama tänavale 14/3 Haapsalus. Taotletud dokumendi saab kätte 30 päeva pärast.
 
Tähelepanu sooviks juhtida ka sellele, et Eesti kuulumine Euroopa Liitu, ei anna meile õigust liikuda teistes EL riikides ilma isikuttõendava dokumendita.". Eesti kodanikule sobib selleks nii pass kui ka ID-kaart, kuid määratlemata kodakondsusega isikud peavad kaasa võtma oma passi.
 
Täpsemat infot teenindussaali lahtiolekuaegadest leiate politsei koduleheküljelt või kliendiinfo telefonil 612 3000.


Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles