Arhiiv

Uudised
 

Kirjutati alla LLÜG asutamislepe (2 märts 2011)

Arvo Tarmula foto

Sõbrapäeval, 14.02.2011 kirjutasid  Kullamaa ja Lihula vallavanemad alla Lõuna–Läänemaa ühisgümnaasiumi asutamisleppele

Pidulikul üritusel Lihula kultuurimajas esinesid tervitustega lisaks Kullamaa ja Lihula volikogu esimeestele ja vallavanematele ka maavanem Neeme Suur ning riigikogu liikmed Lauri Luik ja Aleksei Lotmann. Laulis Kullamaa Keskkooli ja Lihula Gümnaasiumi baasil  hiljuti moodustatud Lõuna-Läänemaa neidudekoor ja esine ka Lihula noorte bänd. Huvitava väitlusega tuumaenergeetikast ilmestasid üritust Aleksei Lotmann ja Kalev Kallemets.

Kullamaa vallavanem Jüri Ott rääkis oma kõnes, et kool on selgelt tulevikku suunatud. „Loodame, et suudame kvaliteedist rääkimise asemel suunduda kvaliteedi mõõtmise teed ja selle kõrgemaks parameetriks oleks, et meie õpilased saavad valitud teel hakkama“. Jüri Ott tänas Lihula ja Kullamaa liidreid – Tiina Lobjat ja Einar Pärnpuud, kes suutsid näidata üles väga suurt vastutust kogukondade eest, kes kasutasid targalt meile antud suurt vabadust otsida oma teed.  „Hariduslugu on paljude põlvkondade lugu, mida on meile usaldatud jätkata. Loodame, et nüüd, kui pall on  konkreetselt vallavalitsuste mängumaal, suudame ette valmistada halduslepingu, mis annab meie asutatavale koolile vajalikult tugeva vundamendi.“
Lõuna–Läänemaa ühisgümnaasium alustab kava kohaselt tööd 1. septembril 2012 kahe õppekohaga - Lihulas ja Kullamaal. Kooli pidamisel osalevad Kullamaa ja Lihula vald halduslepingu alusel. Kooli kahe õppekoha vahel saab toimuma õpetajate liikumine vastavalt õppekava vajadustele ning õpilaste liikumine lähtuvalt ainekavadest tulenevatest vajadustest õpikeskkonnale. Gümnaasiumil on planeeritud neli õppesuunda: majandus ja ettevõtlus, loodus, riigikaitse ja sotsiaalained. Gümnaasiumi direktori vaba ametikoha täitmiseks kuulutatakse välja avalik konkurss hiljemalt 1. novembriks 2011. Kullamaa Keskkool ja Lihula Gümnaasium korraldatakse ümber munitsipaalpõhikoolideks.
 Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles