Arhiiv

Uudised
 

Ühine Liiklusrahu leppega! (29 august 2011)

Jälle saabub september ning linnatänavad täituvad koolilastega, kes suvel on harjunud maal vabamalt ringi lippama. Et nii autojuhtidele kui jalakäijatele korrektse liikluskäitumise vajadust meelde tuletada, alustab Maanteeamet esmaspäevast, 29. augustist, eelmise aasta jätkuna taas linnaliikluse ohutusele suunatud kampaaniaga, mille käigus kutsutakse nii jalakäijaid kui autojuhte ühiselt liituma Liiklusrahu leppega.

Liiklusrahu lepe on hea tahte avaldus, mille raames lapsevanematest autojuhid ja koolilastest jalakäijad lepivad omavahel kokku, et autojuhid liiklevad äärmiselt ettevaatlikult ning vähendavad tänavatel oma liikumiskiirust, jalakäijad aga lähevad alati õigest kohast üle tee ning on sõiduteed ületades tähelepanelikud.

Liiklusrahu lepet saavad kõik liiklejad täita, liigeldes ettevaatlikult ja teineteisega arvestavalt. Oma hea tahte avaldus on võimalik vormistada veebilehel www.liiklusrahu.ee

Maanteeameti Liikluskasvatuse talituse juhataja Urve Sellenbergi sõnul oli eelmise aasta kampaania igati edukas. Selle käigus vormistas Liiklusrahu leppega ühinemise 1497 inimest. Samuti näitasid teostatud uuringud positiivset muutust liiklejate hoiakutes ja käitumises. Maanteeamet loodab, et sel aastal muutub leppe põhimõtete järgi käitumine veelgi populaarsemaks, sest vaid üheskoos suudame oma linnaliikluse sõbralikumaks ja ohutumaks muuta.

www.liiklusrahu.ee

Lisainformatsioon:

Urve Sellenberg

Maanteeameti liikluskasvatuse talituse juhataja

tel: 611 93 41

gsm: 504 06 02Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles