Arhiiv

Uudised
 

Taotle uus ID-kaart aegsasti! (7 detsember 2011)

Aastail 2012-2015 lõppevad korraga kehtivusajad Eesti kodaniku isikut tõendavatel dokumentidel (dokument), mis on väljastatud alates 2002. aastast kümneaastase ja alates 2007. aastast viieaastase kehtivusega. Sel perioodil mitmekordistub kodakondsus- ja migratsioonibüroode teenindustes klientide arv, pikenevad ootejärjekorrad ning võrreldes praegusega ka dokumendi kättesaamise ooteaeg.

Praegu väljastatavad dokumendid on kõik kehtivusajaga kuni 5 (viis) aastat.

Dokumendi taotluste arvu kasv puudutab suurt osa elanikkonnast ja seetõttu oleme avalikkust ka eesootavatest võimalikest ebamugavustest teavitanud.

Kuna 2011. aasta on lõppemas ning järgmisel aastal hakkab dokumendi taotluste arv tõusma, leiame, et on asjakohane antud teemat taaskord meelde tuletada.

Eeltoodust tulenevalt palume kontrollida oma dokumentide kehtivusaega ja

esitada taotlus uue dokumendi saamiseks aegsasti, soovitavalt umbes 6 kuud enne selle kehtivusaja lõppemist. Samuti palume dokumendi kättesaamisel arvestada 30 päevase tähtajaga.

Lisaks soovitame 15-aastastele ja vanematele Eesti kodanikele, kellele on varem välja antud Eesti kodaniku pass (pass) või isikutunnistus (ID-kaart), esitada taotlus uue ID-kaardi saamiseks posti või e-posti teel – ID-kaardi

taotluse esitamiseks ei pea isiklikult teenindusse kohale tulema, kuid dokumendi kättesaamiseks tuleb siiski pöörduda teenindusse. Eesti kodanik saab ID-kaardiga reisida Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikides, pass on vajalik eeskätt reisimiseks väljapoole Euroopa Liitu ning seda posti ega e-posti teel taotleda üldjuhul ei ole võimalik. Uue dokumendi taotluse esitamisel kodakondsus- ja migratsioonibüroo teeninduses soovitame teeninduse külastamiseks varuda piisavalt aega.

Täpsemat infot dokumentide taotlemise (sh taotlemise võimaluste ja taotluse esitamise) kohta on võimalik saada Politsei- ja Piirivalveameti kodulehelt www.politsei.ee rubriigist teenused, e-posti aadressil teeninduskeskus@politsei.ee või infotelefonil 612 3000.
Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles