Arhiiv

Uudised
 

TEEME ÄRA 2012 (30 märts 2012)

Tänavune ühine talgupäev peetakse maikuu esimesel laupäeval, 5. mail ja nagu juba traditsiooniks on kujunenud, saab iga kogukond, ettevõtlik inimene või organisatsioon ise otsustada, mis vajab ühist ärategemist. Talgute kirjapanek Teeme Ära talgupäeva kodulehele on juba avatud.

 

Sellises formaadis toimub talgupäev juba kolmandat korda. 2010. aasta kevadisel talgupäeval korraldati üle Eesti 1130 talgut ning 2011. aastal 969 talgut. Mõlemal aastal osales talgupäeval ligi 2% Eesti elanikest. Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant, Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud, Teeme Ära Minu Eesti ja Vabaühenduste Liit EMSL.

 

Teeme Ära talgupäeva eesmärk on panustada Eesti elukeskkonna ja kodanikuühiskonna arengusse. Edendada kodanikes aktiivset eluhoiakut ja tugevdada kohalikke kogukondi. Aasta-aastalt suurendada inimeste harjumust ise oma ümbritseva heaks ühiselt käed külge panna. Talgupäev pakub seega kohalikul tasandil selleks mitmeid võimalusi. Mida parem on kontakt ja koostöö kohalike elanike, organisatsioonide, ettevõtjate ja omavalitsuse vahel, seda rohkem saab tehtud.

 

Kogu info talgupäeva kohta on veebilehel www.teemeara.ee. Igas maakonnas on vabatahtlik talgupäeva koordinaator, kelle kontaktid leiab samalt veebilehelt.

 

Tänaseks on Teeme Ära algatus jõudnud ka maailma. Nimelt on rohkem kui 80 riiki maailma eri paigust otsustanud Eestis 2008. aastal toimunud koristuspäeva eeskujul korraldada ka oma koristuspäev. Sellega seoses soovib Maailmakoristuse meeskond ka Eestis tänavu prügistamise probleemile taas tähelepanu pöörata ning tutvustada valminud globaalse prügikaardi kasutusvõimalusi. Esimese ettevõtmisena toimuvad aprilli nädalavahetustel kõigis maakondades prügikaardistamise talgud. Täpsema ajakava  ja info kaardistustalgutest leiab siit: http://www.teemeara.ee/maailmakoristus/kaardista-prugi

 

Prügi saab kaardistada omal käel terve lumevaba perioodi jooksul – prügikaart on mõeldud tööriistaks, mida kõik vabalt kasutada saavad. Mõistagi on teretulnud ka prügikoristustalgute korraldamine, et kaardile märgitud prügi 5. mai talgupäeval või mõnel muul päeval ka koristatud saaks.

 

 

Kaunist kevadet ja head koostööd soovides,

 

 

Tarmo Tüür

Teeme Ära talgupäeva eestvedajaTagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles