Arhiiv

Uudised
 

Pressiteade - üleujutus (16 juuli 2012)

Liivi-Kullamaa tee
Reedel, 13. juulil oli Kullamaa valla Liivi - Ubasalu piirkonnas väga tugev vihma ja rahesadu koos äikesega, mis põhjustas laupäevaks veeuputuse, mida kohalikud elanikud pole 50 aastat näinud. 
 
Sadu algas reede pealelõunal äikesega. Liivi raamatukogu direktori Helme Vendeli sõnul „valas kella viiest üheksani vihma kui ämbrist“. Laupäeva hommikuks olid mitmed väiksemad ja suuremad teed vee all, sealhulgas Kaasiku-Liivi maantee umbes 1 km ulatuses ja Kirimäe-Kirna-Kullamaa maantee renoveeritud osa mitmes kohas, kus veetulv viis endaga kaasa kruusakihi. Veevool lõhkus truupe ja uputas ka valla kohalikke teid, mille tõttu oli väiksema sõiduautoga Ubasalu külast võimatu Liivile või Kullamaale pääseda.
 
Kullamaa abivallavanem Heikki Salmi organiseeritud päästetööde käigus tehti liikluses operatiivselt vajalikud ümberkorraldused (märgistati ja suleti ohtlikud teelõigud).
 
Paduvihmast tekkinud üleujutus tekitas riigi- ja vallateedel olulist kahju, mis on hetkel kokkuarvamisel. Pärast vee alanemist saab asuda kahjustuste likvideerimisele.
 
 
Edastas
 
 
Kersti Lipu
vallasekretärTagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles